Ayşe Ateş’in bir yıldır talep ettiği görüşme gerçekleşti: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinan Ateş’in eşi ve kızları ile buluştu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Özgür Özel ‘e iade-i ziyaretinden sonra, öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş‘in eşi Ayşe Ateş‘i Beştepe’de kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da 30 Aralıkk 2022 tarihinde suikast sonucu öldürülen Ateş’in eşi Ayşe Ateş’in yanı sıra kızları Bengisu ve Banuçiçek Ateş’le de görüştü.

Erdoğan-Özel görüşmesinden sonra açıklama yapan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP’den ayrılan Erdoğan’ın, Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile görüştüğünü söylemişti. Çelik, liderlerin görüşmesinde Osman Kavala ve Sinan Ateş’in gündem gelip gelmediğine ilişkin soruya şöyle cevap vermişti:

“Kesinleşmiş davalarla ilgili Cumhurbaşkanımız mahkemelere karışılmaması konusundaki tutumunu ifade ettiler. Diğer konuda da Cumhurbaşkanımız tarafından bir kabul gerçekleştirilecek, konu zaten yargıya intikal etmiştir. Burada herkesin durması gereken yer şudur. Yargı işini yapsın. Suçlular cezasını alsın. Bu prensipleri ve ilkeleri savunmak konusunda kuşku yoktur. Cumhurbaşkanımızın kabulü de bu mesajı verme çerçevesinde olacaktır.”

Ne olmuştu?

Suikast sonucu yaşamını yitiren eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, yaklaşık bir yıldır Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan görüşme talep ettiğini açıklamıştı. Resmi ve gayriresmi şekilde diyalog zemini yaratmaya çalıştığını dile getiren Ayşe Ateş, 10 Haziran’da CHP Genel Merkezi’nde yaptığı açıklamada Erdoğan’ın görüşme talebini kabul ettiğini fakat MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Bunların sırtını sıvazlamayın bunları korumayın” mesajı üzerine iptal edildiğini söylemişti. Haberlerin ardından yaşanan gelişme üzerine Erdoğan’ın, Ayşe Ateş ile bir araya geleceği duyurulmuştu.

TIKLAYIN – 18 yıl sonraki tarihi zirve sona erdi: Erdoğan’ın Özel’le iade-i ziyaret görüşmesi 1,5 saat sürdü

TIKLAYIN -AKP Sözcüsü Çelik’ten Erdoğan-Özel görüşmesi sonrası açıklama

TIKLAYIN – Bahçeli’den kritik açıklama: Sayın Cumhurbaşkanımız herkesle görüşebilir, mahsur fitnenin kamçılanması

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir